Mycie okien i elewacji w wieżowcu to praca dla prawdziwych alpinistów. Ostatnimi czasy, takich prac jest coraz więcej. Wiąże się to z budową wielu wieżowców, czego przykładem są choćby kompleksy biurowe w Gdańsku Oliwie, czy w Gdyni Redłowie. Dzięki takim budynkom firma taka, jak nasza, ma pełne ręce roboty.

Obecnie najwyższy budynek w północnej Polsce to Oliwia Star (180 metrów wysokości). Co prawda pozostałe oliwskie wieżowce są niższe, ale i tak liczą przynajmniej 50 metrów wysokości. W takich budynkach jedynym sposobem na umycie okien i elewacji jest oczywiście technika alpinistyczna. Mycie okien w wieżowcach odbywa się głównie wiosną i jesienią.

Alpiniści myją okna

Alpiniści są wyposażeni w liny, uprzęże, kaski i inny sprzęt, który pozwala na bezpieczny zjazd z budynku i umycie okien, czy elewacji. Oprócz ukończonych szkoleń i badań lekarskich, a także, co jasne – braku lęku wysokości – alpinista musi odznaczać się spokojem, opanowaniem i dokładnością. To od tych cech zależy w dużej mierze bezpieczeństwo alpinisty.

Mycie okien i elewacji w wysokich budynkach wymaga rusztowania linowego. Każdy z alpinistów samodzielnie przygotowuje sobie stanowisko do zjazdu. Opuszczając się po linie, alpinista myje okna w pionie, z góry na dół. Używa do tego celu różnych narzędzi – może to być myjka ciśnieniowa, woda demineralizowana albo specjalny środek chemiczny, usuwający zabrudzenia i nadający powierzchni połysk na długie tygodnie. Jak wygląda mycie okien na zdjęciach? Koniecznie zobacz nasze realizacje!

Na co powinieneś zwrócić uwagę, jako zleceniodawca? Bardzo ważne jest sprawdzenie, czy firma wynajęta do pracy na wysokości ma opłacone ubezpieczenie OC. W razie wypadku lub innych, nieprzewidzianych zdarzeń, zabezpiecza finansowo klienta. Podchodzimy do tej sprawy bardzo poważnie, dlatego Grupa Nostromo posiada ubezpieczenie OC w wysokości 1 500 000 złotych.

W tym miejscu możemy zrobić małe podsumowanie. Mycie okien i elewacji techniką alpinistyczną ma szereg zalet:

  • idealnie nadaje się do wysokich budynków,
  • umożliwia na dotarcie w trudnodostępne miejsca,
  • jest szybkie i nie wymaga rozstawiania skomplikowanych rusztowań przez wiele dni.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany myciem okien lub elewacji!