Mycie okien i elewacji w wieżowcu to praca dla prawdziwych alpinistów. Ostatnimi czasy, takich prac jest coraz więcej. Wiąże się to z budową wielu wieżowców, czego przykładem są choćby kompleksy biurowe w Gdańsku Oliwie, czy w Gdyni Redłowie. Dzięki takim budynkom, firma taka jak nasza ma pełne ręce roboty.

Obecnie najwyższy budynek w północnej Polsce to Oliwia Star, który ma 180 metrów wysokości. Co prawda pozostałe oliwskie wieżowce są niższe, ale i tak liczą przynajmniej 50 metrów wysokości. Dlatego w tego typu budynkach jedynym sposobem na umycie okien i elewacji jest technika alpinistyczna. Mycie okien w wieżowcach odbywa się głównie wiosną i jesienią.

Alpiniści myją okna

Alpiniści są wyposażeni w liny, uprzęże, kaski i inny sprzęt, który pozwala na bezpieczny zjazd z budynku i umycie okien, czy elewacji. Oprócz ukończonych szkoleń i badań lekarskich, a także, co jasne – braku lęku wysokości – alpinista musi odznaczać się spokojem, opanowaniem i dokładnością. To od tych cech zależy w dużej mierze bezpieczeństwo alpinisty.

Mycie okien, czy elewacji w wysokich budynkach wymaga rusztowania linowego. Każdy z alpinistów samodzielnie przygotowuje sobie stanowisko do zjazdu. Opuszczając się po linie, alpinista myje okna w pionie, z góry na dół. Używa do tego celu różnych narzędzi – może to być myjka ciśnieniowa, woda demineralizowana albo specjalny środek chemiczny, usuwający zabrudzenia i nadający powierzchni połysk na długie tygodnie. Jeśli jesteś zainteresowany, jak wygląda mycie okien na zdjęciach, zobacz nasze realizacje!

Z punktu widzenia Zleceniodawcy ważne jest sprawdzenie, czy firma wynajęta do pracy na wysokości ma opłacone ubezpieczenie OC. W razie wypadku lub innych, nieprzewidzianych zdarzeń zabezpieczy ono finansowo Klienta. Grupa Nostromo posiada ubezpieczenie OC w wysokości 1 500 000 złotych.

Mycie okien i elewacji techniką alpinistyczną ma szereg zalet:

  • idealnie nadaje się do wysokich budynków,
  • umożliwia na dotarcie w trudnodostępne miejsca,
  • jest szybkie i nie wymaga rozstawiania skomplikowanych rusztowań przez wiele dni.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany myciem okien lub elewacji!