Wycinka drzew i krzewów, przycinanie gałęzi, frezowanie pni, formowanie koron drzew – z tym wszystkim wiąże się dużo ciężkiej pracy, nie wyłączając sprzątania. Usuwanie stosów ściętego drewna, czy gałęzi może być dość karkołomnym zadaniem, szczególnie w warunkach miejskich. To właśnie dlatego Grupa Nostromo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, kompleksowo dba o teren po wycince drzew.

W wyniku przycinania gałęzi, czy ścinania drzew powstaje dużo wielkogabarytowego, niechcianego materiału. Niestety, często zdarza się, że firma ścinająca nie zapewnia wywozu ściętych gałęzi lub pni, czy konarów. W takiej sytuacji klient musi radzić sobie na własną rękę. Jest to dość kosztowne, ponieważ wywóz pociętego drewna z posesji kosztuje w Trójmieście około kilkaset lub nawet kilka tysięcy zł.

Wycinka – Grupa Nostromo

Powierzając wycinkę lub przycinanie gałęzi Grupie Nostromo, Klient zyskuje pewność, że usługa zostanie wykonana w sposób kompleksowy. Nie tylko bezpiecznie przeprowadzimy wycinkę, ale również dokładnie posprzątamy teren po skończonej pracy, a niechciany materiał zutylizujemy we własnym zakresie. Mamy w tej dziedzinie swoje rozwiązanie.

Ekologiczna biomasa

Niezwykle ważne dla nas jest to, aby nie zaśmiecać środowiska i stosować przyjazne przyrodzie rozwiązania. Dlatego mamy stałych odbiorców biomasy drzewnej, którzy odbierają wszystkie nasze odpady i przerabiają je m.in. na kompost. Drewno lub gałęzie, które ścinamy u naszych Klientów nie trafia do pieca, ale do ponownego użytku. Z punktu widzenia Klienta ważne jest, że utylizacja gałęzi lub pni drzew realizowana przez Nostromo nie jest kosztowna i jest zapewniona w cenie usługi. Niskie ceny utylizacji drewna wynikają stąd, że Nostromo, jako duża firma ma zapewnione dobre ceny przerobu surowca na biomasę, w przeciwieństwie do klientów jednostkowych, którzy za podobne usługi sami muszą płacić kilkakrotnie więcej.

Frezowanie pni

Warto również dodać, że Grupa Nostromo realizuje jedną z trudniejszych prac związaną z wycinką drzew. Jest nią frezowanie pni, czyli czyszczenie terenu z pozostałych w ziemi pniach drzew. Jest to trudne i żmudne zadanie, ale nasi drwale dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnemu sprzętowi potrafią szybko i bezpiecznie wykarczować duży teren.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wycince? Zadzwoń do nas, a opowiemy Ci o szczegółach!