Nie ukrywamy, że ostatnie opady śniegu oznaczają spory ruch w naszym biznesie. Styczeń i luty przypomniały wszystkim, że zima pozostaje zimą i warto mieć w zanadrzu kontakt do sprawdzonej firmy odśnieżającej. Tym razem kolejny artykuł z serii o odśnieżaniu dachów. Wiedzieliśmy, że musimy o tym napisać, gdy tylko doszła do nas informacja o zarwaniu się dachu Opery Leśnej w Sopocie. Po raz kolejny śnieg spowodował ogromne straty.

Dach Opery Leśnej wykonany jest ze specjalnego materiału, który rozerwał się na całej długości połowy dachu pod naporem zsuwającego się lodu. W wyniku zawalenia się nikt nie został ranny, ale część poszycia będzie musiała zostać naprawiona.

Zaufajmy profesjonalistom

Przypadek Opery Leśnej pokazuje, że nawet świeżo wyremontowany obiekt może zostać uszkodzony w wyniku oblodzenia i zaśnieżonego dachu. Zawalenie dachu może kosztować czyjeś zdrowie lub życie, a na pewno poskutkuje stratami materialnymi i długą przerwą na kompleksowy remont.

Dlatego właśnie warto powierzyć odśnieżanie dachu profesjonalnej firmie. Spójrzmy na zdjęcia Opery Leśnej – na pierwszy rzut oka widać, że odśnieżanie takiego dachu jest niezwykle trudne. Z pewnością nie każda firma odśnieżająca mogłaby podołać takiemu zadaniu. Oceniając obiekt Opery Leśnej okiem profesjonalistów, możemy stwierdzić, że taki dach mogliby odśnieżyć jedynie alpiniści.

Po co mi firma odśnieżająca?

Po pierwsze, pamiętajmy, że już 15 centymetrów pokrywy śnieżnej na dachu o powierzchni 200 metrów kwadratowych może ważyć nawet 20 ton. Druga sprawa – wybierajmy doświadczone firmy, a wtedy będziemy mieli pewność, że usługa odśnieżania dachu zostanie wykonana szybko i bezpiecznie.

Firmy odśnieżające (tak jak nasza) są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Polisa daje pewność, że ewentualne zniszczenia, czy naprawy, które powstałyby w wyniku wykonywania usługi będą pokryte w ramach tego ubezpieczenia. Polisa naszej firmy obejmuje również nieszczęśliwe wypadki, np. osób postronnych, ranionych przez cokolwiek spadającego z dachu w trakcie trwania robót, bądź po ich zakończeniu. Obejmuje ona również kwestie rent i odszkodowań.

Nie zapominajmy również o przestrzeganiu prawa. Prawo wymaga uprawnień i badań pracowników. W razie wypadku osoby, które nie miały np. aktualnych badań lekarskich mogą mieć problemy z uzyskaniem odszkodowania.

Podkreślmy to jeszcze raz – odśnieżanie dachu należy pozostawić tylko profesjonalistom. Właściciele budynków czasami próbują działać na własną rękę, ale na śliskim dachu bardzo łatwo o wypadek. Apelujemy – nigdy nie wchodźmy zimą na dach! Korzystajmy z usług firm, które dysponują podnośnikami i doświadczonym zespołem alpinistów.

Potrzebujesz usług firmy odśnieżającej? Skontaktuj się z nami!