Tegoroczna zima, choć zaczęła się stosunkowo niewinnie, była mroźna, śnieżna i długa. Co po niej pozostanie? Oprócz wspomnień, zapewne to, czego chyba wszyscy nie lubimy – piach na ulicach, śmieci na trawnikach i psie odchody. Dlatego Grupa Nostromo ma w swojej ofercie pozimowe sprzątanie.

Grupa Nostromo zajmuje się m.in. sprzątaniem przestrzeni zewnętrznych, tj. placów, parków, placów zabaw, parkingów, chodników i ulic. W tych miejscach wiosną zaczyna się wzmożony ruch. Sprzątanie!

Co trzeba sprzątnąć?

Niestety bardzo często stałym elementem obrazu miejskiej odwilży są śmieci na chodnikach, parkingach i placach. Ta smutna rzeczywistość ma swoje przyczyny w długo zalegającym śniegu i brakiem możliwości sprzątania na bieżąco, ale i w tym, że niestety wiele osób nadal traktuje przestrzeń publiczną jak śmietnik. Tak więc śnieg, którego systematycznie przybywa przykrywa odpadki i nieczystości, ale za to odwilż często odsłania przed nami obraz kilkumiesięcznego, niemalże dzikiego śmietniska.

Oprócz śmieci, po zimie zostaje do sprzątnięcia zalegający na chodnikach i ulicach piasek. Niezastąpiony w codziennej walce z oblodzeniem, szpeci krajobraz na wiosnę. Dlatego warto skorzystać z usług firmy, która oprócz posprzątania i wywiezienia śmieci, pozamiata plac i pozbędzie się piasku.

Liście również czekają na sprzątnięcie po zimie. Jeśli nie udało się ich posprzątać jesienią, to chwilowo przykryte śniegiem, teraz znowu „wyjdą na wierzch”. Liście, podobnie jak wszystkie inne resztki organiczne będą wiosną gnić, a więc dodatkowo szpecić krajobraz.

Mycie okien i elewacji

Do popularnych usług wiosennych należy mycie okien i elewacji. Nie tylko ze względu na zbliżającą się Wielkanoc. Po długich, zimowych miesiącach okna są po prostu brudne i należy je umyć. Wiosna jest również najlepszym okresem na mycie elewacji. Zimowe opalanie domów węglem i drewnem sprawia, że w powietrzu unosi się wiele substancji zanieczyszczających okna, dachy i ściany budynków. Takie mycie wymaga dobrania odpowiedniej techniki mycia i stosowania profesjonalnej chemii, dlatego należy je powierzyć specjalistom. Nasza firma posiada ogromne doświadczenie i profesjonalny sprzęt, który gwarantuje bezpieczne (także dla elewacji) wykonanie usługi.

Jesteś zainteresowany pozimowym sprzątaniem? Skontaktuj się z nami!